_-_عکس اسلحه_-_

o0o

برتا ام 8000 :
سلاح خوبیه اما رقیبایه قدرتمند هم وجود دارند مثلا برادر این سلاح برتا 9000 به علاوه من متوجه اینکه (با چرخش لوله لگد سلاح رو میگیره ) نشدم منظورت اینه که عقب نشینی سلاح به نیروی دورانی تبدیل میشه ؟ شرط میبندم خودت هم متوجه نشدی ! در این مورد چیزی توی کاتالوگها هم ندیدم اگه دلایل محکمی داری ارایه کن تا بررسی کنم علاوه بر اون دستگاه نشانه روی لیزری روی اکثر سلاحهای نصب میشه اگه منظورت از مکانیزم ماشه دو مرحله ای چخماقه بیشتر کلتها چخماقه باز دارن در مجموع چیز خارق العاده ای که حرفی برای گفتن داشته باشه نداره یا دست کم حرف نوعی نداره در عین حال در مورد بهترین سلاح کمری نظرها با هم فرق میکنه مثلا من یه نمونه از پارابلوم لوگر رو دوست دارم استادم زیگزائور پی 226 سوئیسی وخلاصه ر کس نظری داره با دلایل خودش .


پی 228 :
اگه منظورت زیگزائور پی 228 باشه سلاح زمختیه که بیشتر سینماییه تا نظامی {وبا فشنگ 9×19 میلیمتری پارابلوم کار میکنه نه 357 زیگزائور البته فکر میکنم منظورت فشنگ 357 مگنوم باشه} .

اس دبلیو 629 :
رولور اسمیت ویسون 629 بیشتر بدرد سیاهپوستایه محله هارلم میخوره البته برد نهاییه اون بر اساس لوله بلند و فشنگ 44 مگنوم باید بالایه 1500 متر باشه وفشنگه 45 ای سی پی به قیافه این رولور نمی خوره .

خیبر :
اسم کاملش خیبر 2002 و خوبه بدونی ترکیبی از سه تولید صنایع دفاع یعنی (کلاشینکف / ژ-3 / ام 16) و یک سلاح ساخت چین بنام (ای کی 97) بوده که در مجموع شبیه ای یو جی اطریش در اومده و در تئوری چیز خوبیه این سلاح در 3 اندازه و چند ورژن تولید شده وخواهد شد می تونه تجربه نسبتا موفقی باشه برای قدمهای بعدی ساصد اشکالاتی هم داره که بدلیل مسائلی نمی تونم بگم ولی در مجموع برای قدم اول عالیه !

ام آر 73 :
اصولا در رولورها ایالات متحده حرف اول رو میزنه ولی این سلاحها باید رفته رفته از سیستمهای نظامی وانتظامی به جز سازمانهای حفاظت شخصیت خارج بشن اصلی ترین دلیلش اینه که امنیتشون کمه البته مزایایی مثل دقت بالا و گیر کم دارن و عمرشون زیاده وساده هم هستند اما جایی که مگنوم 357 وجود داشته باشه کسی سراغ مدلهایه اروپایی نمیره .

ام کا 3 :
انصافا اینو تا حالا نمیشناختم شنیده بودم که نظامیان انگلیسی در جنگ خلیج فارس اول از نوع سلاح مشابه ساچمه زنهای پمپی (شات گان) استفاده کرده اند که اتوماتیک بوده اما تا حالا نمیشناختمش خوب بهر حال سلاح خاصیه که عمل ویژه ای داره .
کی اس وی کی :
این سلاح مشابه سلاح ام 82 آمریکاییه که گفتم چه نوع سلاحیه البته این سلاح کالیبرش با ام 82 یکیه ماموریت و فناوریش هم یکیه اما از فشنگ بلند تری استفاده میکنه و احتمالا میتونه در مقابل خودرویه هاموی که شیشه هاش به فشنگ 7/12 × 99 میلیمتری آمریکایی مقاوم شده موثر واقع بشه مکانیسم عملاونها سادست ومهمترین قسمت این مدلها شعله پوشه که البته اصلا نقش صدا خفه کن نداره بلکه جلوی عقب نشینی سلاح رو میگیره همینطوراز روی شکل شعله پوش میشه شرقی یا غربی بودن سلاح رو فهمید مشابه اون در ایران هم تولید میشه که از روی مدل ساخت کمپانی اشتایر اطریشی ساخته شده (کمپانی سازنده ای یو جی) روسها دست کم 4مدل مختلف از این کلاس سلاح ساختن که جدیدترین اونها وی اس اس کی باشه که خودکار هم هست بهترین برد این کلاس سلاحها معمولا بالای 1200 متر ودر فواصل کوتاه کمتر بکار میره .

هکات:
این هم مثل ام 82 و کی اس وی کی یه تکتیرانداز دور زنه فقط کمی دستکاری شده اما طبق معمول شعله پوش مخصوص رو داره که مدل غربی هم هست خوبه بدونی چند کشوری در جهان (10-15)فناوری ساخت این مدل سلاحها رو دارند از جمله ایران و بهترین اونا رو اطریش میسازه وبعد روسیه و الی آخر .

اف ان فایو سون :
یکی از اشکالاتش قبضه بزرگیه که باعث میشه در هر دستی راحت نباشه ولی در ماموریت خاصه خودش خوبه.

ای یو جی :
کالیبرش 56/5 میلیمتره وطول پوکش 45 میلیمتر و ساخت اطریش هم هست وبه نظر من میشه گفت بهترین بولپایپ حال حاضر جهانه دلایل اون هم زیاده مثل دقت در ساخت قطعات قابل اطمینان وکم بودن قطعات آسانی باز و بسته کردن و... در ضمن مدل بهینه سازی شده هم داره که در اون نارنجک اندازه ام 203 کلا نصب روی سلاح و بالایه لوله اسلحه سواره نه زیر لوله برای همین شکل ظاهری دیگه ای داره .

ژ-3 :
اسلحه ژ3 سلاح بسیار عالی وکاملا سازمانی طراحی شده و چند منظوره هم هست اگه میشناختیش میدونستی که واقعا آرمانیه و مورد کم لطفی قرارش نمی دادی مثلا این اسلحه قابلیت کاربری کلیه تجهیزات جانبی سلاح رو که تاحالا شناختی داره من از اینکه ارتش کشورم جزو کشورهاییه که از این اسلحه بطور سازمانی استفاده میکنن احساس غرور میکنم خوبه بدونی مدلهایی از اون در ارتشهای پرقدرت بکار میره مثل ناتو و ارتش آمریکا این سلاح بزرگترین قدم کمپانی های اسلحه سازی بلوک غرب بوده وخیلی از توانایی هایه اونو هنوز خیلیها نمیدونن مثل اینکه میتونه با تعویض و جاگذاری ساده چند قطعه با دست بجای فشنگ 62/7 ناتو از نوعی فشنگ خفیف با کالیبر 56/5 استفاده کنه که کم صدا و مناسب برای تروره دوربین و آشکار ساز مادون قرمز روی اون نصب میشه دو نوع دوپایه و دو نوع خشاب ودو نوع قنداق و دو نوع سرنیزه در نوع ارجینال ساخت کمپانی هکلر کخ آلمان داره و میتونه نارنجکهای تفنگی خمپاره ای مختلفی برای ماموریتهای مختلف شلیک کنه در بعضی کشورها هم قابلیت های جدیدی به اون اضافه کردن مثلا ترکیه نارنجک انداز ام 203 روی اون سوار کرده در ایران هم علاوه بر اینکه دو مدل قنداق تاشو و ثابت پلاستیک فشرده از اون تولید میشه بیش از چهار مدل دیگه در ساصد طراحی و ساخته شده که بعضا با تغییرات بسیار ریز فنی و نامحسوس تا تغییرات عمده در ظاهر و سیستم که یک بول پایپ بوجود آورده تولید شدن که ظاهر اون مثل سلاحهای جنگ ستارگان شده ولی در اصل ژ3 بوده و عمده مختصا فنی اصلی اون ثابتن علاوه بر اینها غرب با الهام گرفتن یا بهینه ساز ژ3 اکثر سلاحها رو میسازه از جمله ام پی 5 که حتی بعضی از قطعات اون مثل دستگاه چکاننده با ژ3 یکی و قابل تعویضه یا ایکس ام 35 که سلاح مدرنیه اشکالاتی مانند گیر کردن مربوط به نظافت و نگهداری غلط میشه در کل باید گفت ژ-3 سلاحیست که برای مردان جنگی ساخته شده .

پی 220 :
زیگزائور پی 220 ساخت سوئیسه ومدلهای آلمانی هم دارد و تحت لیسانس آلمان در برخی کشورهای دیگر هم تولید میشه مثلا در ایران با نام زعاف با کیفیت و قیمت کمی پایین تر تولید میشه وبطور سازمانی یا غیر سازمانی بکار میره شباهت زیادی هم با زیگزائور پی 226 داره .

لوگر:
پارابلوم لوگر از مدلهای قدیمی و منحصر به فرد سلاح کمریه البته مکانیسم اون هم منحصر به فرد (چفت بازویی) قدمت اون به قرن 19 میلادی برمیگرده اصل اون اطریشیه ومدلی که در عکسه ساخت مائوزر آلمانه وکمی با لوگر اصلی فرق میکنه وظرافتهای پارابلوم لوگر رو نداره شاید بشه گفت که پارابلوم لوگر یه اثر هنری تا یه سلاح کمری و چون سلاح مورد علاقه منه اشکالاتش رو نمیگم {اگه می خوای سلاحها رو بشناسی باید بجای ظاهر روی باطن سلاحها حساس باشی} .

ال 85 آ 1 :
اسم صحیح اون اس ای 80 و سلاح سازمانی ارتش انگلیسه ولی ساخت کمپانی آلمانی هکلر کخ وجزو مدلهای اولیه بول پایپه اصلا رقیبی برای ام 4 آمریکایی نیست مثلا در حمله به افغانستان سربازان انگلیسی از زیاد گیر کردن این سلاح شکایت داشتند که بعد کمپانی سازنده علت اونرو عدم نظافت ونگهداری صحیح دونست این سلاح در 3 اندازه وجود داره مهمات مصرفی اون همون فشنگ 56/5 × 45 میلیمتری ناتو و نارنجک انداز ام 203 روش نصب میشه اما چیزی بنام موشک انداز هرگز نداشته .

ام پی 40 :
مسلسلهای ام پی 40 و ام پی 38 در زمان خودشون سلاحهای خوبی بودن البته در کلاس مسلسل شهری و تجربه ای شدن برای برای ساخت مسلسلهای شهری امروزی مثل فشنگ مصرفی 9 ×19 میلیمتری که پر مصرف ترین فشنگ کلتها ومسلسلهای شهریه وقنداق تاشو از زیر که هنوز مورد استفاده داره وچند مورد دیگه .

کرنر شوت :
مسخره ترین سلاحی که دیدم فکر کن وقتی گذاشتیش لب دیوار یدفعه دشمن بپره جلوت !

ام 203 :
البته روسها مدل مخصوص 30 میلیمتری دارن که کاملا با اون فرق میکنه کمپانی هکلر کخ آلمان هم مدل اتوماتیک اونو ساخته که شباهتهایی داره اما قدر مسلم 40 میلیمتری شناخته شده ترین اونهاست ولی مدل خمپاره ای نارنجک تفنگی عملیاتی تره اگه بلد باشی استفاده کنی البته ام 203 در اخیرا تولید میشه .

یوزی :
گفتم که یوزی چیه و یوزی چیه اما یوزی یوزی 4 مدل داره (استاندارد – مینی – میکرو – کلت ) که در اندازه تفاوت دارند اما یوزی از معدود مسلسلهای شهریه که لوله رابط نارنجک تفنگی دارن و میتونن نارنجک تفنگی خمپاره ای پرتاب کنن در ایران هم مدل استاندارد اون از قبل از انقلاب خریداری شده وبکار میرفت اما بمرور در حال تعویض با مدلهای مشابه مثل ام پی 5 و از رده خارج شدنه .

ام 4 :
(جو نگیردت ) ام 4 اسلحه خوبیه اما بهترین نیست جنگ هم با کانتر بازی کردن فرق میکنه لیزری که روی این سلاح نصب شده (مسافت یاب لیزری) فقط برای تخمین مسافت تا حدف کاربرد دارد و خیلی از سلاحها این قابلیتها رو داره علاوه بر آمریکا این سلاح در بسیاری ارتشها و سازمانها و گروههای نظامی و شبه نظامی کاربرد داره مثل قاچاقچیان کوکایین در آمریکای جنوبی یا حزب الله لبنان یا ارتش کلمبیا .
اس وی دی :
این اسم یک سری اسلحه ساخت روسیه ودیگر کشورهاست اما بطور معمول به سلاح دراگونوف میگن که اتفاقا سلاحیه با قابلیتهای اپتیکی بالا که تا بحال ندیدم به صدا خفه مجهز باشه خشابش هم 10 فشنگی و مهمات مصرفی اون انواع فشنگ 62/7 × 54 میلیمتری آر (زه دار) و در ایران هم تولید میشه وبطور سازمانی یا غیر سازمانی بکار میره انصافا چیز کارآمد و دردبخوریه مثلا تکتیر اندازی که در عراق روزی یک سرباز آمریکایی رو میزد از این سلاح استفاده میکرد.

یو ام پی 45 :
این اسلحه هم ساخت کمپانی هکلر کخ آلمان بوده و به سفارش آمریکا سیستم اون مشابه ام پی 5 و کالیبرش 43/11 میلیمتر که معروفه به 45 ای سی پی و بیشتر در رهایی گروگان کاربرد داره .

کلاشینکف :
معجزه عالم اسلحه سازی ای کی 47 در اصل از روی ام پی 44 آلمان (نازی) ساخته شده توسط سرگرد روسی کالاشنیکف که نظیر اون دیگه نمیاد اما زیاد اغراق نکن شما هرگز نمی تونی با اون 4 خشاب 30 تیری بشت سر هم به رگبار شلیک کنی چون هم گیر میکنه هم داغ میکنه بطور معمول سگ جونه ولی دقت تیر بالایی نداره ضمنا هرگز غرق در قیر شلیک نمیکنه مخصوصا آشغاهای نورینکویه چین که در ایران هم زیاد شده البته چند سالیه که در ایران تولید میشه وبطور سازمانی یا غیر سازمانی بکار میره و بیش از7 مدل از اون در ساصد طراحی شده و خیلی هم ارزونه پس ایده آل برای ارتشهای کوچک فقیر و نیروهای چریک .


ام پی 5 :سلاح بچه ژ3 ساخت کمپانی هکلر کخ آلمان بوده و تا امروز بیش از 24 مدل مختلف از روی او ساخته شده و در تمام دنیا بکار میره چون چند منظوره و شهریه اتفاقا چند مدل اون در ایران هم تولید شده و میشه وبطور سازمانی یا غیر سازمانی بکار میره .
+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم مرداد ۱۳۸۶ساعت 4:12  توسط _-_SiLvEr_-_  |